עופר קרז'נר

 

   איש עסקים  |  פילנתרופ  |  קונסול כבוד 

עופר קרז'נר הוא איש עסקים בינלאומי, יזם, דיפלומט ופילנתרופ.

 

הוא הבעלים של חברת City Capital Group שהנהלתה בקייב, בירת אוקראינה. החברה מפתחת ומנהלת פרוייקטי נדל"ן מובילים באוקרינה.

 

עופר קרז'נר פעיל גם בהשקעות ובפיתוח בענפי ההיי-טק, האנרגיה והחלקאות באוקראינה. בעבר ניהל קרז'נר יוזמות וחברות מקומיות בישראל לרבות בתחומי האופנה, המזון, התרופות, הנדל"ן ואיכות הסביבה.

 

במאי 2013 מונה עופר קרז'נר לתפקיד קונסול כבוד של אוקראינה בירושלים והוא פועל לפיתוח יחסי המסחר, התרבות והפוליטיקה בין שתי המדינות.

עופר קרז'נר הוא גם אביו של הזמר - יוצר ומנחה הטלויזיה, יפתח קרז'נר

בשנת 2016 קיבל קרז'נר את אות " המשקיע היצירתי ביותר באוקראינה בעתות משבר". מר קרז'נר קיבל את הפרס בין היתר על הקמת פרויקט: "במת האומנות" (Platform Art) – הפרויקט הוא "מפעל" שהופך רעיונות חדשניים ופורצי גבולות בתחומי האומנות לפרויקטים ומוצרים מוחשיים. המתחם מושך אליו את מיטב המוחות הצעירים במדינה. שנה בלבד לאחר הקמתו הוא אחד ממתחמי הבילוי התוססים בקייב, וכולל פסטיבלים, סדנאות יצירה, מסעדות ובתי קפה.

 

פעילות עסקית של עופר קרז'נר

מיד לאחר שירותו הצבאי כטייס קרב, נכנס קרז'נר אל עולם העסקים. הוא התחיל בהקמת "קפה הבימה" ורשת תמרוקים גדולה שלבסוף נרכשה ע"י מכבי שירותי בריאות. בנוסף הקים את המפעל הישראלי של רשת המאפים "פילסברי" ורשתות שונות בתחומים שונים ומגוונים עולל חברה לייצור והפצה של מכשירי אלקטרוניקה בזכיינות רשת MGM. אלה מקצת פעילויותיו העסקיות בשנים האחרונות:

לקריאה נוספת על עופר קרז'נר בדה מרקר

הקמת קניון חדשני בגדה השמאלית של קייב בסמוך לתחנת רכבת תחתית. לקניון עיצוב ייחודי ומודרני.

הקמת שכונת היוקרה "Koncha-Zaspa"  בקייב באיזור היוקרתי ביותר באוקראינה.

הקמת איזור תעשייה גדול בגדה המערבית של נהר הדנייפר, כקונספט חדשני ביותר לעיר.

עיצוב מרכז כנסים בדרך מקייב לשדה התעופה הבינלאומי, במיקום נוח ועם שטח פונקציונלי המיועד לכנסים ומפגשים עסקיים.

פעילות פילנתרופית

חלק ניכר מפעילותו הפילנתרופית של עופר קרז'נר מוקדש לחיבור בין עולים חדשים מחבר העמים לבין מדינת ישראל

כטייס קרבי לשעבר, עופר קרז'נר נשאר מחובר לחיילי צה"ל והמשיך לתרום לחיילים ויחידות צה"ל. בנוסף, קרז'נר תורם רבות גם בפן החברתי והתרבותי. הנה מקצת מתרומותיו בתחומים השונים:

כקונסול כבוד הפועל לקידום התרבות האוקראינית בישראל, קרז'נר תורם לתיאטרון "גשר", שהוקם בשנות ה-90 על ידי יוצאי חבר העמים ונחשב על ידי רבים כאחד התיאטראות המובילים בישראל.

התרבות האוקריאנית

באמצעות פרויקט "אמץ לוחם" של האגודה למען החייל, קרז'נר מאמץ את ותורם לחטיבת יהודה ושומרון של משמר הגבול.

תרומה לצה"ל

קרז'נר תורם לפעילותו של גרעין "צבר", אשר מלווה בני נוער בודדים מחבר העמים המבקשים לעלות לישראל. הגרעין, שפועל תחת חסותם של תנועת הצופים וארגון "נתיב", מלווה את הצעירים העולים יד ביד, מהנחיתה, דרך האולפן, עד לגיוס והשירות עצמו. קרז'נר מאמין כי קיבוץ הגלויות המתרכז בצה"ל, יאפשר לעולים קליטה קלה ומהירה יותר, ואף יעניק להם תחושת סיפוק ושייכות.

גרעין צבר

קרז'נר שותף ב"פרויקט עתידים", שדואג למימון עבור חיילים בודדים – מתקופת המיון ליחידות השונות, עבור בגיוס וכלה בשחרור ולמעוניינים גם עד ללימודים אקדמיים.

פרויקט עתידים

 

פעילות דיפלומטית

כמי שנמצא על קו ישראל אוקראינה, עופר קרז'נר דואג לטוות בריתות כלכליות ומסחריות, תרבותיות ואמנותיות בין שתי המדינות. הוא מסייע לאנשי עסקים ישראלים ביצירת קשרים והזדמנויות באוקראינה, ומכוון משקיעים מאוקראינה לחפש אפשרויות חדשות בישראל.

קרז'נר עובד באופן צמוד עם ממשל אוקראינה. כך למשל הוא עוזר לקהל "חסידי ברסלב" העצום, שמגיע מדי שנה לאומן בהמוניו וזקוק לא פעם לסיוע מצד המדינה המארחת.

 

ב-16 במאי 2013, הוענק לעופר קרז'נר התואר קונסול של כבוד בטקס שנערך לכבודו במשרד החוץ בירושלים. לצפייה בעופר קרז'נר נואם בטקס מינויו לקונסול הכבוד

 

השקעותיו של עופר קרז'נר

 

ביקור ראש ממשלת אוקראינה - וולודימיר בוריסוביץ' גרויסמן בישראל. מארח: עופר קרז'נר - קונסול הכבוד של אוקראינה בירושלים.